čtvrtek 29. dubna 2010

Termo polštářek / Thermo pillow

Taky vás občas bolí záda? Míváte menstruační bolesti? Máte studené nohy? Tak si ušijte tento termopolštářek! V zimě jsem ho používala do postele - když mám studené nohy, nemůžu usnout :-). Osvědčil se mi i při bolestech v kříži a při nahřívání podbřišku při zánětu močových cest... Prostě má široké použití a můžete si ho vyrobit sami buď pro sebe nebo jako dárek třeba pro maminku (blíží se Den matek)

SORRY FOR MY ENGLISH!
Does your back pain? Do you have any others pains? Have you cold feets? Well, then make you thermo pillow! I used it in the winter in my bed - I can´t sleep if I have cold feets :-) I used it also by warming my lower abdomen... It just has a wide application and you can make it yourselves. For you or as a gift (we are close to Mother´s Day!)

Budete potřebovat:
flauš, cca. 90x20cm
kousek flauše na aplikaci (není nutné)
lněná semínka nebo  třešňové pecky
sušená levandule (není nutná)

You will need:
fleece, approx. 90x20cm
a piece of fleece for the application (optional)
lin seeds or cherry pits
dried lavender (optional)

Zvolila jsem zelený flauš a jako aplikaci červené srdíčko.
I choosed a green fleece and red heart as application.

Obdélník flauše si pomyslně rozdělte na čtvrtiny a aplikaci našijte ke středu  viz obrázek
Split the fleece rectangle imaginary to quarters and sew the application on as photo below: 

Obdélník složte na polovinu líc k líci a prošijte z rubu všechny strany. Na kratší straně nechte cca 8 cm nesešitých.
Fold rectangle in half, face to face. Sew together on reverse. Leave about 8 cm non-assembled on the shorter side.
Polštářek obraťte na líc a prošijte prostředek. Připravte si náplň - já použila 2,5 pytlíku lněných semínek smíchaných se sušenou levandulí. Super jsou i třešňové pecky (poctivě jsem sbírala pecky asi 5 let :-D )
Flip the pillow right side out and stitch across in the middle. Prepare the filling - I used 2,5 bags of flax seeds mixed with dried lavender. Super are also the cherry pits (I collected the pits for about 5 years :-D )

Nasypejte semínka s levandulí do otvoru.  Pomozte si trychtýřem. Nakonec otvor sešijte a je hotovo! Před použitím dejte polštářek na 1-2 minuty do mikrovlnky a už se můžete nahřívat! Doufám, že tento návod někoho zaujme :-)
Fill the pillow with seeds and lavender. Use funnel to help. Finally, sew the opening together and you are done! Before use place the pillow for 1-2 minutes in the microwawe. Enjoy your warm pillow! I hope this tutorial is helpfull :-)

I am linking to these parties:

1 komentář:

Sherri řekl(a)...

You have beautiful kids...and I love this pillow idea!