středa 27. června 2012

Bunkr kit

Taky si vaše děti rády staví bunkry a schovávačky? Naše děti to doteď dělaly jen doma se všema dekama co našly. Napadlo mne udělat jim k tomu speciální "kit". Někde na netu jsem to už kdysi viděla, jen nemůžu najít odkaz. Snad vám to bude jasné z fotografií. Budete potřebovat nejlevnější povlečení na jednolůžko.

Z velkého polštáře jsem si nastříhla na tašku, uši tašky, pytlík na uchycovací materiál a popř. kapsu na tašku (na fotce je ušitý koupený povlak na polštář, tedy látka je dvojitě! ) 


 Ušila jsem jednoduchou tašku.


Povlak na peřinu jsem rozstřihla podél jedné delší a kratší strany, aby z látky byl prostě jeden velký obdélník. Na všechny rohy a doprostřed jsem našila tkanice na uvazování.


Sáček jsem taky sešila, nahoře jsem udělala tunýlek na protažení tkaničky. Do sáčku jsem dětem dala různé svorky, přísavkové háčky, kolíčky, lano.... prostě aby měly čím svůj přístřešek přichytit k nábytku, ke stromům atp.


Hotová, naplněná taška.


A tady je už "bunkr kit" v plném nasazení.


Dodatečně jsem jim ještě dodala 4 kolíky k upevnění do země. Jsou to jen silné hliníkové dráty/tyčky zohybané podle obrázku.1 komentář:

Lenka řekl(a)...

To je úžasný nápad!! Dokonce by to možná možná zvládl ušít i někdo tak málo zručný - jako jsem já. Děti by to rozhodně ocenily. Díky za nápad.